VIMPERSKÝ KAŠPÁREK

Tisk

Městský park

 

CIRKUS ŽEBŘÍK: LOUTKY, KTERÉ NIKDE NECHTĚLIneděle 2. 7. 2017, 15.30
CIRKUS ŽEBŘÍK: LOUTKY, KTERÉ NIKDE NECHTĚLI

Potulný komediant se vydá do světa, potká Kašpárka a chtějí založit cirkus...
Dva lidi do cirkusu, to je přeci málo, proto se vydají za dalším dobrodružstvím aby našli více kamarádů k založení cirkusu...  Toto je možná opravdu skutečně skutečný příběh...

 

DIVADLO CONTINUO: MURGILA A ZORILAneděle 9. 7. 2017, 15.30
DIVADLO CONTINUO: MURGILA A ZORILA

Troje ústa, šestery oči, třicet prstů a jeden plnovous vám budou vyprávět příběh, který byl počat za soumraku a zrozen za úsvitu v krajině temných lesů a příkrých hor, kde lidé a zvířata žijí pospolu a mluví stejnou řečí. Kde láska a nenávist, život a smrt či naděje s bolestí ruku v ruce putují vesnicemi i dalekou pustinou. Příběh plný zvratů v náručí kruhu budeme hrát a společně s loutkami vyprávět o laskavosti štěstí a síle pevné vůle, které v jednom království ani chudým, ani bohatým nedají spát. Tak pojďte a poslouchejte, země se probouzí a pohádka začíná.

 

DIVADÝLKO KUBA: O LÍNÉM HONZOVI A CHYTRÉ PRINCEZNĚneděle 16. 7. 2017, 15.30
DIVADÝLKO KUBA: O LÍNÉM HONZOVI A CHYTRÉ PRINCEZNĚ

V příběhu potkáme staré známé - Honzu i princeznu, čerta i draka, krále i sudičky. Přináší ale nové otázky. Je všechno dáno osudem? Může lenost pomoc Honzovi získat princeznu? Může líný a nevzdělaný král dobře vládnout? A jak to všechno dopadne? To se dozvíte v nové pohádce.

 

VÍŤA MARČÍK: ŠÍPKOVÁ RŮŽENKAneděle 23. 7. 2017, 15.30
VÍŤA MARČÍK: ŠÍPKOVÁ RŮŽENKA

Vůbec nejstarší představení divadla si odbylo svou premiéru 1992. Prostřednictvím šesti loutek, dvou fléten, kytary a živé komunikace s divákem předává lidový vypravěč poselství o síle odpuštění. Inscenace zprvu určená těm nejmenším byla v průběhu let obohacována o komunikativní prvky vtahující do děje všechny přítomné, tedy i učitele a rodiče, kteří se pod vlivem vypravěčovy bezprostřednosti stávají hercovým spoluhráčem, partnerem v dialogu, z něhož se představení odvíjí.

 

ŠUS: DLOUHÝ, ŠIROKÝ A BYSTROZRAKÝneděle 30. 7. 2017, 15.30
ŠUS: DLOUHÝ, ŠIROKÝ A BYSTROZRAKÝ

Klasická pohádka zpracovaná klasickou formou. Loutky-marionety hrají, zpívají a různé kousky předvádějí na klasickém kukátkovém jevišti i mimo ně. Napínavé okamžiky střídá odlehčení a nakonec samozřejmě vše dobře dopadne.

 

DOKOLA: DOBRODRUŽSTVÍ SKŘÍTKA KUKAneděle 6. 8. 2017, 15.30
DOKOLA: DOBRODRUŽSTVÍ SKŘÍTKA KUKA

"Rád bych se vám představil. Jsem malý lesní skřítek, šibal všech šibalů a věčný neposeda. Protože jsem se narodil ze ztraceného kukaččího vajíčka, dostal jsem jméno Kuk.“
A není to skřítek ledajaký, na své první cestě potká spoustu kamarádů, kterým vždycky rád pomůže. I když je malý, tak odvahy má za tři a dobré srdce k tomu.

 

PRUHOVANÉ PANENKY: O TŘECH NEPOSLUŠNÝCH KŮZLÁTKÁCHneděle 13. 8. 2017, 15.30
PRUHOVANÉ PANENKY: O TŘECH NEPOSLUŠNÝCH KŮZLÁTKÁCH

Loutkoherecké představení vycházející z klasické pohádky „O třech neposlušných kůzlátkách“. Můžete se těšit na loutky kůzlátek vyrobené z ovčího rouna, veselé písničky provázející celé představení za doprovodu flétny a kytary. Součástí představení je interaktivní dílna, ve které si s dětmi na dané téma společně hrajeme. Ve výtvarné dílně děti vytváří malá kůzlátka z ovčího rouna a papíru.

 

TEARTR RAJDO: KARKULKA ČERVENÁneděle 20. 8. 2017, 15.30
TEARTR RAJDO: KARKULKA ČERVENÁ

Poučný příběh o tom, jak nesejít z cesty. Je třeba se malilinko bát a hlavně zbytečně nikomu nic neprozrazovat. Ve světě číhá nejen na holčičky plno nástrah a je třeba se umět bránit.
Lehce rakvičkově zpracovaná pohádka na zcela známé téma. Loutky maňáskové, masky realistické, tance kreativní, hity chytlavé a autorské písničky jak jinak než v autorském podání Jakuba a Jitky Doubravových. Představení se snaží dovést diváky k interaktivitě, nejen herectvím, ale také s pomocí převleků, maňásků, masek a zejména pohybového divadla (jehož výrazové prostředky jsou úzce propojeny s autorsky vytvořenou hudbou).

 

KOŇMO: JAK ŠLO VEJCE NA VANDR + ROZLOUČENÍ S PRÁZDNINAMIneděle 27. 8. 2017, 15.30
KOŇMO: JAK ŠLO VEJCE NA VANDR + ROZLOUČENÍ S PRÁZDNINAMI

"...Ááách jo... A co teď? Asi půjdu ještě kousek ven... Á ještě kousek ven... Dobrý den! Nejsem už moc daleko? Nejsem. Nebo jsem? Ještě kousek za nosem..."
Veselá pohádka s loutkami netradičních rozměrů, loupedlžníky životní velikosti, jejichž ukrutnost je nezměrná, a velmi dramatickou hudbou. Kterak vejce Kryštof a jeho povedení přátelé kohout René, osel Otokar a užovka Věra putovali tam a zase zpátky. 

 

facebook-logo.png

najděte si nás na Facebooku

 

 Zámek Vimperk

 

 Restaurace Vodník

 Pizzerie Marco

 Hotel Zlatá Hvězda

 

Cukrárna

 Pivovar

 

 reklama IT Profi s.r.o.