DIVADELNÍ LÉTO NA ZÁMKU

Tisk

II. NÁDVOŘÍ STÁTNÍHO ZÁMKU VIMPERK


J. B. POQUELIN – MOLIÉRE: TARTUFFEpátek 4. srpna 2017, 21.00
J. B. POQUELIN – MOLIÉRE: TARTUFFE
DIVADLO RŮZNÝCH JMEN
Režie: L. Burian
Hrají:
Tartuffe: Marcel Rošetzký
Pernellová: Naďa Vicenová nebo Jana Jiskrová
Orgon: Milan Enčev
Elmíra: Romana Goščíková
Marianna: Bára Fišerová
Dorina: Ivana Stejskalová
Valér: Petr Franěk

Jedna z vrcholných komedií francouzského klasicismu, satira o „svatouškovi“, který se vetře pod rouškou mravní čistoty, zbožnosti a pokory do domu pana Orgona, omotá si ho okolo prstu, aby nakonec získal moc nad ním, jeho majetkem i společenským postavením, je v současné době stále aktuálnější. Zamysleme se, kolik podobných „svatoušků“ se pohybuje mezi námi a manipulují osudy nás všech…

 

MILOSLAV PIKOLON: DRBNYpátek 11. srpna 2017, 21.00
MILOSLAV PIKOLON: DRBNY
PIKI VOLYNĚ
Autor a režie: Miloslav Pikolon
Hrají:
Vodičková: Marie Banáková
Alešová: Monika Zábranská
Šimandlová: Andrea Benešová
Horák: Jiří Jedlička
Horáková: Karolína Mikešová
Domovník: František Němejc
Hudba: Irena Hartlová

Určitě je vás ještě hodně, co si pamatujete dobu našeho mládí, kdy se sousedky k večeru scházely před domem a probraly úplně vše. Kdo s kým, co kdo provedl a hlavně, jak propraly každého, kdo šel kolem, aniž by ho pořádně znaly. A když se tak zamyslíte, změnily se jen ty letopočty. Jinak nic. Neboť takoví jsme my, správní Češi. A o tom je má hra, jako vzpomínka na doby našeho mládí. Kdy si sousedi nezáviděli, neboť na tom byli všichni stejně, když bylo potřeba, pomohli si a co hlavně, uměli se bavit. Tak se tedy pojďte aspoň na chvilku vrátit do té doby a zavzpomínejte.

 

PŘÍBĚH COCO CHANELpátek 18. srpna 2017, 21.00
PŘÍBĚH COCO CHANEL
AGENTURA HARLEKÝN
Hrají:
mladá Coco Chanel: Michaela Dolinová
vzpomínající Coco Chanel: Libuše Švormová
Etienn, Arthur, Dimitrij, Westminster…: Jan Čenský
novinář Frank: Lumír Olšovský/ Filip Sychra

Královna módy, jedna z nejbohatších žen světa, sebevědomá paní kapitalistka s břitkým až cynickým humorem, nepřestala být nikdy nešťastnou naivní švadlenkou, toužící mít to, co většina žen: manžela a dítě. Celoživotní slečna však měla "štěstí v kartách a smůlu v lásce". Všechny její lásky - a jenom těch Velkých a Zaručeně Posledních sama napočítala pět - končí tragedií či krachem. A jsou to lásky napříč spektrem národů i bankovních kont: následník ruského trůnu, anglický lord, chudý francouzský básník, německý nacistický důstojník... K tomu nutno připočíst i fakt, že nemáme-li Coco Chanelové nalítnout, nesmíme jí věřit ani datum narození (především rok narození). Ostatně tak to bylo i s její módou: vždycky dokázala upoutat právě tím, co zakrývala. Její sukně se nikdy, ani v éře mini, nezvedly ke kolenům, ale žádná z jejích zákaznic si nikdy nepřipadala jako žena méně přitažlivá. Na to jediné se dá u ní stoprocentně spolehnout.
http://www.harlekyn.cz/pribeh_coco_chanel.php

 

DIVADELNÍ LÉTO NA ZÁMKU - ORGANIZAČNÍ POKYNY

Vstupenky se prodávají pouze na místě vždy od 20.00 hodin v den konání představení. Místa nejsou číslována (doporučujeme přijít s předstihem). Ulička mezi řadami lavic musí zůstat prázdná.

Začátek představení je ve 21 hodin. Představení se koná i při mírně nepříznivém počasí (mírný déšť, chlad, apod.). Začátek představení může být s ohledem na špatné počasí posunut až o 30 minut. Při nepříznivém počasí může být představení přerušeno a poté pokračovat. V případě jednoznačně nepříznivé předpovědi počasí bude představení přesunuto do sálu MěKS Vimperk. V takovémto případě je začátek o 15 minut posunut. Konečné rozhodnutí o místě konání bude zveřejněno na facebooku MěKS Vimperk nebo na webové adrese www.vimperk.cz.

Pokud je představení zrušeno z důvodu špatného počasí do 40-ti minut po jeho začátku, vzniká nárok na vrácení vstupného.

V hledišti je zakázáno kouřit, konzumovat jídlo, popíjet horké či alkoholické nápoje a jakkoliv jinak rušit. V hledišti je zakázáno používat deštníky, neboť omezují výhled ostatním divákům.

Doporučujeme návštěvníkům teplé oblečení, při deštivém počasí nepromokavé bundy či pláštěnky. Během představení je zakázáno používat fotoaparáty a videokamery. Do prostoru představení je zákaz vstupu jakýchkoliv zvířat.

Děkujeme za pochopení

 

facebook-logo.png

najděte si nás na Facebooku

 

 Zámek Vimperk

 

 Restaurace Vodník

 Pizzerie Marco

 Hotel Zlatá Hvězda

 

Cukrárna

 Pivovar

 

 reklama IT Profi s.r.o.